Kategoriler
Kişisel

Yapay Zeka Topluluğu İlk Adımlar

Bu sefer farklı bir yazı ile karşınızdayım. Bu yazı benim için değişik bir yazı olacak. Yapay Zeka Topluluğu hakkında bir yazı yazmak istedim. İyi okumalar 🙂

http://www.yapayakademi.com/

http://www.dpuyapayzeka.com/

Dün gerçekten çok heycanlı ve hareketli bir gün geçirdim. Bunun sebebi de yeni kurduğumuz Yapay Zeka Topluluğu ‘nun tanıtımı ve  yeni üyelerle ilk etkileşimiydi.

Aslında şu duyguyu anlatmak ile başlayabilirim.

2 gün önce arkadaşlar, bir sonraki gün kafeterya da açılacak olan standımız için Sağlık Kültür  ve Spor Daire Başkanlığı’ ndan stantda açılacak olan pankart ve afişleri getirdiler ve onu ilk açışımızı hatırlıyorum cidden kendimi mutlu hissettim. Çünkü topluluk kurmayı amaçlıyorduk ve destek alamamamızdan  korkuyorduk ama önümüze bir engel çıkmadı ve topluluğu kurduk . Topluluğun ilk afiş ve pankartını görmek gerçekten güzel bir duyguydu.


Şimdi kısaca nasıl bir araya geldik ona değinmek istiyorum.

Sağolsun Burak YILDIZ  bu topluluk işine sınıftaki azimli , istekli , araştırmacı, çalışmayı seven arkadaşları bir araya toplamak ile başladı. Sınıf ta aslında böyle arkadaşlar kendileri birşeyler üretmeye çalışıyorlardı. Burak ‘ta böyle arkadaşlarla tek tek bire bir görüşerek bir araya toplamaya başladı. Çünkü biz birlikte çok daha büyük işlere imza atabilirdik ve Burak ‘ta işte tam da buna inanarak başladı. Ayrıca bizi de inandırdı.


Topluluk için belirlenen çok güzel projeler var  ve proje fikri üretmeye devam ediyoruz. Yeri gelmişken de söyleyeyim 🙂 bu projeler için maddi desteğe epey ihtiyacımız var.  🙂

neyse , dünkü stand bizim ilk standımızdı . İlk standımız olmasına rağmen iyi bir gün geçirdiğimizi düşünüyorum.

Yapay Zeka aslında çok geniş bir alan. Yani bir çok kavramlarla donatılmış bir yapı ve birçok platform da kullanıyor.


Machine Learning, Big Data , Deep Learning , bunlardan birkaçı bunlara ek toplulukta farklı kesimlere hitap etmek için , mobil teknolojiler , bulut teknolojisi , IoT , Sanal gerçeklik , gibi konulara da yer vermeyi düşünüyoruz.

Topluluk için ilk projelerden biri olan insansız hava araçları projesi üzerine çalışmalar yapıyoruz ve gerek üniversitemizde gerekse Türkiye ‘de  ilerde ses getireceğine inanıyoruz.

Biz büyük bir istek ile geliyoruz . Şimdiden destekleriniz için teşekkür ederiz.

http://www.yapayakademi.com/

http://www.dpuyapayzeka.com/