Kategoriler
Microsoft-Windows

Windows Oyun Modu

Windows 10 oyun modu nedir? Oyun modunda neler vardır? Nasıl kullanılır ? Avantajları nedir?

Windows 10 Oyun Modu Nedir?,Ne İşe Yarar?

Windows oyun modu geçtiğimiz günlerde Creators Update ile  İnsider’ların kullanımına sunuldu.Peki nedir bu oyun modu? Aslında Windows 10 oyuncuları çok yabancı değil bu konuya çünkü Windows 10 ile birlikte Oyun Çubuğu ismiyle gelmişti.Şimdi ise Creators Update ile tam bir oyun modu olarak geliyor.

Oyun Modu oyunculara çok büyük avantajlar sağlıyor.

  • Bilgisayarın kaynaklarını sadece oyuna harcayarak daha iyi FPS imkanı sunarak fark edilir bir performans artışı sağlıyor.
  • Başka bir programa ihtiyaç kalmadan canlı yayın yapabiliyorsunuz.
  • İstediğiniz zaman ekran görüntüsü alabiliyorsunuz
  • Oynadığınız oyunu kaydedebiliyorsunuz.

 

Oyun modu aslında oyuncuların bildiği bir kelime zira Anti Virüs programlarında çok sıkça karşılaşıyoruz.Fakat bir işletim sisteminde olması ise kaydadeğer performans artışı sağlıyor.Oyun modunu Win+G tuş kombinasyonu ile açabilirsiniz.

Üzücü bir haber ise oyun modu şuan için sadece Windows ve Xbox için çırarılan oyunları destekliyecek.Windows oyun modu sürekli geliştirilecek ve Windows ve Xbox dışındaki oyunlarıda ileride desteklemesi bekleniyor.Oyun modu ile birlikte Windows’un sağladığı avantajı herkes çok rahat kullanabilicek.Windows Creators Update ile oyuncuların kalbini çalmayı başarıçağı benziyor.

 

Oyun modunu aktifleştirmek için ayarlar(win+ı)-oyun bölümünden aktifleştirmeniz gerekiyor.

 

 

 

Microsoft’un oyun modu hakkındaki yayınladığı videoya buradan ulaşabilirsiniz.Ayrıca Microsoft-Windows duyurularını takip etmek için orjinal sosyal medya hesaplarını takip etmenizi öneriyoruz.