Kategoriler
Bilgisayar İnceleme

HP X360 11-P100NT 2’si Bir Arada Notebook İncelemesi

2’si bir arada notebook incelemesi

Herkese merhaba bu yazıda HP ‘nin X360 11-P100NT modelini incelicez.Baştan söylemekte yarar var bu notebook “Hem bilgisayarım olsun hem tabletim olsun ,çokta para vermiyim işlerimi görsün. ” diyenler için çok kullanışlı bir 2’si bir arada notebook.Ayrıca HP kalitesinide
bu bilgisayarda hissedecesiniz.

Özellikleri:

Pil

*Pil tipi:3 hücreli, 43 Wh Lityum iyon prizmatik

Bu bilgisayarda en çok beğendiğim tarafı pil gücünün fazla olmasıydı.Bu insanların notebooklarda aradığı en büyük özelliklerden biri.Notebook 2’si bir arada olunca pil ömrünün çok olması gerçekten çok büyük avantaj.

Depolama

32 GB, eMMC tipi sabit disk olması biraz üzücü fakat bunu OneDrive ile çok rahat çözebilirsiniz.eMMC ise SSD ‘lere göre biraz daha hızlı olduğundan bir nebze olsada bizi mutlu ediyor.

İşletim Sistemi
*Windows 10 Home 64

İşletim sisteminin Windows 10 ile gelmesi ise zaten büyük avantaj.Bir çok kişi bunu sorgulayabilir fakat Windows 10 ‘u güncel tutmassanız veya orjinal Windows 10 kullanmassanız bilgisayarınız zombi bilgisayar olarak kullanılıyor olabilir ve istemeden bir hacker saldırısına ortak olabilirsiniz.

İşlemci
*Intel® Celeron® N2840, Intel HD Graphics ile (2,16 GHz, en fazla 2,58 GHz, 1 MB önbellek, 2 çekirdekli)

İşlemciye gelince artık Celeron mu kaldı diyebilirsiniz fakat Celeron ve Pentium işlemciler hala kullanılıyor.Notebook ‘unuzda günlük işlerinizi halledeceğinizi varsayarsak(office,film,vb.) Celeron işinizi görüyor.

Bellek (RAM)
*2GB DDR3L-1600 SDRAM

Sistem belleğinin 2GB olması Notebook ‘un performansına olumlu etkiliyor.”Neden daha yüksek değil.” diyenler için ise rahatlıkla çünkü daha yükseğe gerek yok 2GB tamda bu fiyata ve performansa tam uygun diyebiliriz.

Ekran
*HD WLED arkadan aydınlatmalı dokunmatik ekran (1366 x 768)
*DTS Studio Sound™; Çift hoparlör
*Intel HD Graphics
*1GB Ekran Kartı
*32bit

Bir 2’si bir aradaya göre ekran ve ses özellikleri gayet iyidurumda.Özellikle ses sistemini çok beğendik.Video kaliteside iyi.Rahatlıkla film,dizi izliyebilirsiniz.Ekran kartının 1GB olması sizi hayal kırıklığına uratmasın günlük işlerinizi kolaylıkla halledebiliyorsunuz.

Donanımlar

Bazı Notebook’ların web kamerası aldığınız gibi çıkmaz.HP X360 11-P100NT ‘de bu tam tersi.Web kamerası HD olduğundan sosyal medyaya harika bir profil resmi koyabilirsiniz.

Klavye ve mause hassasiyeti iyi ayarlanmış.Mause ‘de zorlanmadan işinizi görebiliyorsunuz.Dokunduğunuzda parmağınızda rahat kayması kolay kullanım sağlıyor.
Klavyenin tuşlarının yumuşaklığı da harika.

Tasarım

Tasarımı ise sade ve şık duruyor.Notebook ‘un kapağını kaldırdığınızda klavye bölümünde mikro noktalı bir tasarım ile karşılışıyorsunuz.

Boyut
*30,8 x 21,51 x 2,19 cm; Paketli: 43,5 x 26 x 7,6 cm; Boyutlar yapılandırmaya göre değişiklik gösterir

Bilgisayarla Beraber Kullanılması Gereken Uygulamalar ve Donanımlar
-OneDrive
-Microsoft Office
-Bir Microsoft Wireless Mause

Office 365 deneyebililirsiniz zira OneDrive ‘da 1TB depolama alanıda beraber geliyor.Bu değerlendirilebilir.
Gerekli bilgiyi Microsoft Mağazasından bulabilirsiniz.

Microsoft Wireless Mause çeşitlerini ise teknosanın mağazasından alabilirsiniz
http://www.teknosa.com/kategori/bilgisayar/mouse/661?q=[marka:microsoft,]

Ürünü ise teknosadan temin edebilirsiniz.
Günlük işlerinizi rahatlıkla yapabilir dilerseniz çocuğuzu eğlendirmek için kullanabilirsiniz.
Güle güle kullanın.