Kategoriler
Microsoft-Windows

Açık Akademi ile Kodlama Öğrenin/Uygulama Geliştirin

Açık Akademi Nedir? Ne işe yarar?

Açık Akademi Nedir?

Açık Akademi herkesin ücretsiz olarak programlama hakkında dersleri takip edebileceği bir sitedir.İster web programlama ister mobil programlama ister masaüstü uygulama geliştirme daha birçok alanlardaki dersleri izliyebilirsiniz.

Açık akademi sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

     C#(si şarp diye okunuyor) dili ile programlamayı öğrenebilirsiniz.Daha sonra Xamarin i kullanarak Windows Phone  ,Android veya İOS cihazlarda uygulama geliştirebilirsiniz

 

 

 

Unity ile  ister mobil ister masaüstü isterseniz de web için 3 boyutlu oyunlar yapabilirsiniz.Unity ‘de C# kullanılacağı için  başlangıc için önce az da olsa bu dili bilmeniz gerekiyor.

 

 

ASP.NET ile ileri seviyede web programlama öğrenebilirsiniz.

 

 

Çocuklar için tasarlanmış olan basit oyun geliştirme platformu  KODU ‘yu da rahatlıkla çocuğuza gösterebilirsiniz veya ilginiz var ise sizde birşeyler yapabilirsiniz.KODU çocukların programlamaya ilgisini arttıracaktır.Onlar bir ürün ortaya koyduklarını görünce daha da zevkle kodluyacaklardır.

 

Web programlama öğrenmek istiyorsanız ve hiçbirşey bilmiyorsanız burası tam size göre.

Dersleri  öğrendikten sonra kendi sitenizi oluşturabileceksiniz.

 

Dilerseniz masaüstü uygulaması geliştirebilirsiniz.Bu derse başlamadan önce temel programlama eğitimi sekmesinden o eğitimi almanızı tavsiye ediyoruz.

Derslerin sonunda işe yaramadığını düşünseniz bile konu hakkında bilgi sahibi olduğunuzu göreceksiniz.

 

 

Xamarin sayesinde C# dilini kullanarak mobil uygulama geliştirebilirsiniz.Xamarin sayesinde visual studio kullanıcıları da artık sadece C# dilini bilerek mobil programlamaya adım  atabilecekler.Bu sayede Microsoft developerlara büyük kolaylık ve avantaj sağlıyor.Yeni bir dil öğrenmekle boşa vakit kaybetmemiş oluyorsunuz.

 

Açık Akademi’de sadece dersleri izlemekle yetinmeyip diğer öğrencilerle de fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Açık Akademi ‘nin puanlama sisteminden biraz bahsetmek gerekirse :

Her dersin zorluk derecesine göre puan belirleniyor.Ayrıca Derslerin sonundada sınavlar yapılarak konu pekiştirlmeye çalışılıyor.

Puanlar toplanarak ilk 10 belirleniyor.

Dersleri takip ederek puan kazanıp ilk 10 a girmenin de getirdiği avantajlar boş geçilir gibi değil zira Açık Akademi’nin 120 bin öğrencisi var ve bunun dışında bir iş teklifi neden almayasınız?

Dersleri Açık Akademi’nin Youtube kanalından video şeklinde de takip edebilirsiniz.

Açık Akademi 4 yılını doldurmuş bulunmakta.Verilen mesajlara göre ileride Açık Akademinin daha da geliştiğini göreçeğimizi anlıyoruz.Açık Akademi’nin geleçekteki durumu hakkındaki yazıya Buradan ulaşabilirisiniz.